top of page

EXTRA STÄMMA 2 av 2

Brf Albertinas

EXTRA STÄMMAKALLELSE


Bostadsrättsföreningen Albertina


Avhåller extra föreningsstämma


Tid: Tisdagen den 11e april klockan 18.00


Plats: Föreningslokalen


Ärenden som ska behandlas på extra stämma framgår av § 59 i föreningens stadgar. Förutom obligatoriska punkter i dagordningen kommer nedanstående punkter att avhandlas.


Huvudpunkten som kommer behandlas är ändra av stadgarna för att byta från brutet räkenskapsår till helt dvs 1 januari till 31 december. Detta är extra stämma 2 av 2, då två stämmor behövs för att ändra i stadgarna.
Extrastämma 2
.pdf
Ladda ner PDF • 110KB126 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Nyhetsbrev nr 2 2024 BRF Albertina

Ekonomi Detta nyhetsbrev kommer till stor del handla om ekonomi. En av styrelsens viktigaste uppgifter är att balansera föreningens utgifter med dess inkomster och arbetet pågår ständigt. Föreningens

Nyhetsbrev nr 1 2024 BRF Albertina

Hej alla medlemmar! Äntligen går vi mot ljusare tider och snart hägrar våren. Här kommer lite information från styrelsen om vad som pågår i föreningen. Styrelsen Den nya styrelse som valdes vid årsstä

Extra Föreningsstämma 2024-01-09

K A L L E L S E Bostadsrättsföreningen ALBERTINA avhåller extra föreningsstämma Tid:          Tisdagen den 9 januari 2024 klockan 18.00 Plats:       Föreningslokalen, Monsungatan Ärenden som skall beh

Comments


bottom of page