Information från årsstämma 2021

Först vill vi tacka alla ni som deltog i årsstämman och bidrog till föreningens framtid!


Under årsstämman presenterades motioner, propositioner och valberedningens val av den nya styrelsen. Allt detta går att läsa på stämmoprotokollet som finns uppladdat på hemsidan under Vår förening och sedan Dokument (klicka här för snabbare åtkomst).


Den styrelse som nu sitter är;

Jesper Almén (Ordförande)

Shadi Moarefi (Ledamot)

Robert Lundell (Ledamot)

Henrik Ljungberg (Ledamot)

Jessica Sondell (ledamot)

Anita Reinholdson (Suppleant)

Torbjörn Lundberg (Suppleant)


Den sittande styrelsen kommer nu att arbeta med dem motioner och propositioner som röstades igenom på årsstämman och vi kommer informera er alla kontinuerligt med vad som händer och när dessa är klara.

Har ni frågor är de bara att vända sig till någon av personerna i styrelsen eller höra av sig till oss i styrelsen via kontaktformuläret på hemsidan eller maila styrelse@brfalbertina.se.


God fortsättning!

Styrelsen BRF Albertina


144 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Tyvärr måste styrelsen informera att PWC (vår externa revisor) har hört av sig och meddelat att de inte kommer ha materialet till årsredovisningen färdig till den 6 december. Detta är väldigt förargli

Vad händer i föreningen? Hur ser det ut med våra räntor…och elpriser? Frågorna är många i en omvärld som ser helt annorlunda ut än bara för ett halvår sedan. Det har kommit synpunkter på att man efter

Hej! Vi vill påminna er att motioner inför årsstämman 2022 behöver inkomma till styrelsen senast 2022-07-31. Datum för årsstämman är inte satt än och information samt kallelse kommer att skickas ut i