top of page

Information från årsstämma 2021

Först vill vi tacka alla ni som deltog i årsstämman och bidrog till föreningens framtid!


Under årsstämman presenterades motioner, propositioner och valberedningens val av den nya styrelsen. Allt detta går att läsa på stämmoprotokollet som finns uppladdat på hemsidan under Vår förening och sedan Dokument (klicka här för snabbare åtkomst).


Den styrelse som nu sitter är;

Jesper Almén (Ordförande)

Shadi Moarefi (Ledamot)

Robert Lundell (Ledamot)

Henrik Ljungberg (Ledamot)

Jessica Sondell (ledamot)

Anita Reinholdson (Suppleant)

Torbjörn Lundberg (Suppleant)


Den sittande styrelsen kommer nu att arbeta med dem motioner och propositioner som röstades igenom på årsstämman och vi kommer informera er alla kontinuerligt med vad som händer och när dessa är klara.

Har ni frågor är de bara att vända sig till någon av personerna i styrelsen eller höra av sig till oss i styrelsen via kontaktformuläret på hemsidan eller maila styrelse@brfalbertina.se.


God fortsättning!

Styrelsen BRF Albertina


159 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Nyhetsbrev nr 2 2024 BRF Albertina

Ekonomi Detta nyhetsbrev kommer till stor del handla om ekonomi. En av styrelsens viktigaste uppgifter är att balansera föreningens utgifter med dess inkomster och arbetet pågår ständigt. Föreningens

Nyhetsbrev nr 1 2024 BRF Albertina

Hej alla medlemmar! Äntligen går vi mot ljusare tider och snart hägrar våren. Här kommer lite information från styrelsen om vad som pågår i föreningen. Styrelsen Den nya styrelse som valdes vid årsstä

Extra Föreningsstämma 2024-01-09

K A L L E L S E Bostadsrättsföreningen ALBERTINA avhåller extra föreningsstämma Tid:          Tisdagen den 9 januari 2024 klockan 18.00 Plats:       Föreningslokalen, Monsungatan Ärenden som skall beh

Comments


bottom of page